Zamknij

Piastów: Groził pracodawcy bronią, bo został zwolniony. Ukrainiec zatrzymany

17.12.2019 10:31
Ukrainiec zatrzymany w Pruszkowie
fot. KPP Pruszków

Policjanci zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy, który napadł na swojego pracodawcę. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie rozboju z użyciem broni. Został aresztowany na trzy miesiące.

Do ataku doszło w Piastowie. Policjanci z pruszkowskiej komendy otrzymali zgłoszenie od właściciela jednej z firm. Mężczyzna padł ofiarą napaści ze strony swojego pracownika.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Zaatakował pracodawcę, bo ten go zwolnił

Policjanci wysłali patrole na ulicę Dąbrowskiego. Ustalono, że 44-letni obywatel Ukrainy pracował u pokrzywdzonego Polaka.

W dniu zdarzenia pokrzywdzony, podczas porannej rozmowy, zwolnił mężczyznę z pracy. Ten po kilku minutach wrócił do pokrzywdzonego i grożąc bronią zażądał pieniędzy - poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie podkom. Karolina Kańka.

Jak przekazała policjantka, na miejscu doszło do szamotaniny. Właściciel piastowskiej firmy został uderzony w twarz i przewrócony na ziemię.

Podczas zdarzenia padły trzy strzały, na szczęście nikt nie został ranny. Pokrzywdzonemu udało się uciec i powiadomić policję, a 44-latek wyszedł z firmy i udał się w nieznanym kierunku - przekazała Kańka.

Mundurowi ujęli napastnika. W pobliżu firmy, na poboczu drogi, znaleziono broń, której użył Ukrainiec.

Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem broni. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Ma spędzić w areszcie trzy miesiące.

Za napaść z bronią w ręku grozi mu kara pozbawienia wolności na minimum trzy lata.

Zobacz także

Broń

Tą bronią Ukrainiec groził pracodawcy

‧ fot. KPP Pruszków

RadioZET.pl/PAP/KPP Pruszków