Zamknij

Pijana opiekowała się czwórką dzieci. Zaatakowała policjanta nożem

28.01.2020 13:59

Pijana matka czwórki dzieci rzuciła się na funkcjonariusza policji. 40-latka miała 3 promile alkoholu.

Marki: pijana opiekowała się czwórką dzieci. Zaatakowała policjanta nożem
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W środę, 22 stycznia w podwarszawskich Markach palił się budynek komunalny. W pożarze zginął 66-letni lokator. Władze miasta podjęły decyzję o tymczasowym zakwaterowaniu pozostałych mieszkańców w pobliskiej szkole.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jedna z lokatorek postanowiła, że razem z czwórką dzieci wróci do swojego mieszkania. Powiadomiono o tym policję i pracowników opieki społecznej. Na miejscu okazało się, że 40-latka jest pijana. Matka czwórki dzieci nie zamierzała zastosować się do decyzji burmistrza.

Zobacz także

To nie spodobało się 40-latce, jej zachowanie z każdą chwilą stawało się bardziej agresywne. W pewnym momencie wzięła do ręki kuchenny nóż i próbowała nim zaatakować jednego z policjantów. Ten szybko obezwładnił kobietę, po czym ta została przewieziona do wołomińskiej komendy i umieszczona w policyjnej celi — przekazał asp. szt. Tomasz Sitek.

Po badaniu trzeźwości okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jej najstarsze dzieci w wieku 13 i 8 lat zostały przekazane pod opiekę rodziny partnera zatrzymanej kobiety. Najmłodsze - 2-letnie i 2-miesięczne - trafiły do rodzinnego domu dziecka.

Zobacz także

Po wytrzeźwieniu 40-latka usłyszała zarzut usiłowania czynnej napaści na policjanta — próby zaatakowania go nożem. Kobieta jest pod dozorem policji. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP