Zamknij

Piotr Najsztub potrącił staruszkę na pasach. Może odpowiedzieć za swoje czyny

09.01.2020 13:03
Piotr Najsztub
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Prokuratura okręgowa w Warszawie wniosła do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku dotyczącego wypadku, który spowodował Piotr Najsztub.

Powraca sprawa Piotra Najsztuba. W 2017 roku dziennikarz potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Był trzeźwy, ale nie miał prawa jazdy i aktualnych badań technicznych auta. Został uniewinniony, może jednak odpowiedzieć za swoje czyny.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Najsztub potrącił staruszkę na pasach. Jest kasacja wyroku

Do wypadku doszło 5 października 2017 r. Po zmroku Najsztub potrącił 77-latkę przy przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego w Konstancinie-Jeziornie. Poszkodowana trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Dziennikarz został oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Ostatecznie za to nie odpowiedział. Po dwóch latach procesu, w czerwcu 2019 roku, Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał Piotra Najsztuba za niewinnego spowodowania wypadku.

Biegli ustalili, że Najsztub zachował odpowiednią ostrożność i jechał z prędkością ok. 20 km na godz., czyli wystarczająco wolno. W listopadzie Sąd Okręgowy w Warszawie wyrok utrzymał. 

Teraz Prokuratora Okręgowa w Warszawie wniosła do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku ws. wypadku w Konstancinie.

8 stycznia Prokurator Okręgowy w Warszawie wniósł do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który utrzymywał wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Jak dodała rzeczniczka, uznając, że sąd odwoławczy popełnił błędy co do oceny sądu I instancji, prokurator wniósł kasację i wniósł o uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania w postępowaniu odwoławczym Sądowi Okręgowemu w Warszawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/"Gazeta Wyborcza"