Zamknij

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim zamknięty z powodu... zimy. Najmłodsi mają pecha

07.01.2020 13:04
Plac Zabaw w Parku Ujazdowskim
fot. Jakub Kaminski/East News

Plac Zabaw w Parku Ujazdowskim po raz kolejny jest zamknięty. Tym razem z powodu zimy. Najmłodsi warszawiacy na zabawę w tym miejscu muszą czekać aż do wiosny.

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim zamknięty z powodu zimy

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Prace związane z rozbudową placu zabaw w Parku Ujazdowskim miały trwać nie dłużej niż pół roku. Miejsce zostało oddane do użytkowania po dwóch latach od rozpoczęcia przebudowy.

Najmłodsi warszawiacy z huśtawek i zjeżdżalni w Parku Ujazdowskim mogli korzystać od lipca tego roku. Jak się okazuje – nie na długo.

Zobacz także

Jak podaje portal TVN Warszawa, dokładnie miesiąc po oddaniu placu zabaw do użytkowania, został on zamknięty. Urzędnicy tłumaczyli, że to miejsce cieszyło się ogromną popularnością. W związku z tym konieczne było przeprowadzenie drobnych prac konserwacyjnych i przeglądu sprzętów.

Kolejne otwarcie placu w Parku Ujazdowskim nastąpiło 28 września. Po niecałych dwóch miesiącach – miejsce zabaw znów zostało zamknięte. Wszystko z powodu… zimy.

Zobacz także

W tej sprawie zainterweniowała radna Katarzyna Wiśniewska. Podczas jednej z sesji rady dzielnicy Śródmieście domagała się kontroli pracy Zarządu Zieleni w związku z tą inwestycją – czytamy na stronie TVN Warszawa. Radna prosiła także o to, aby plac zabaw został jak najszybciej otwarty.

Do słów Katarzyny Wiśniewskiej odniosła się Barbara Dudzik-Szelągowska, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Zarządu Zieleni, która tłumaczyła, że nie wszystkie atrakcje mogą być użytkowane cały rok.

Urozmaicenie terenu w obszarze placu zabaw stanowi niewątpliwie atrakcję dla dzieci przez większą część roku. Zaprojektowane w ramach placu pagórki w okresie od wiosny do jesieni zachęcają dzieci do wspinaczki, jednak występujące zimą oblodzenia mogą utrudniać korzystanie z ich uroków – powiedziała Barbara Dudzik-Szelągowska.

Plac Zabaw w Parku Ujazdowskim zostanie otwarty w połowie marca 2020 roku.

RadioZET.pl/TVN Warszawa