Zamknij

Jest nagranie z pobicia Włochów w Warszawie. Policja nie wyklucza, że doszło do bójki

03.11.2021 14:45
Pobicie Włochów w Warszawie. Policja pokazała nagranie
fot. screen KSP w Warszawie

Stołeczna policja szuka świadków pobicia młodych Włochów przed jedną z warszawskich dyskotek. Trzech znajomych, którzy odwiedzali znajomych z Erasmusa, trafiło do szpitala, a jednemu z nich grozi utrata oka. Mundurowi pokazali nagranie z miejsca pobicia.

Do pobicia Włochów w Warszawie, którzy przyjechali w odwiedziny do znajomych z Polski, doszło w nocy z 29 na 30 października. Łącznie zaatakowano grupę siedmiu cudzoziemców.

- To była grupa młodych Włochów, która przyjechała do Warszawy spotkać się ze znajomymi z Erasmusa. Pobili ich bez żadnego powodu – mówił w Radiu ZET Sebastiano Giorgi, redaktor naczelny polsko-włoskiego magazynu Gazetta Italia.

Pobicie Włochów w Warszawie. Policja udostępniła nagranie

Trzech z nich ucierpiało do tego stopnia, że trafili do szpitala. U jednego z Włochów stwierdzono krwotok wewnętrzny, natomiast drugiemu grozi utrata oka. W środę Stołeczna Policja upubliczniła nagranie z miejsca zdarzenia. To niewyraźny zapis z kamery pobliskiego monitoringu. Celem jest ustalenie napastników.

"W sobotę około godz. 3:40 w okolicy Placu Małachowskiego miało miejsce pobicie trzech mężczyzn. Osoby będące świadkami zdarzenia proszone są o kontakt pod nr tel. 477236583, ewentualnie kontakt z najbliższą jednostką policji" - napisała na Twitterze policja.

Dziennik włoski La Nazione podał, że burmistrz miejscowości Scandicci (z której pochodzili młodzi Włosi) Sandro Fallani pracuje nad ich powrotem do kraju, by przeszli zabieg w ojczystym szpitalu. Prasa pisze o fatalnej pomyłce gangu, który zaatakował przypadkowych, 20-kilkuletnich ludzi.

- Samo nagranie pokazuje, że najprawdopodobniej mamy tutaj do czynienia z wymianą ciosów między jedną a drugą grupą - powiedział rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak cytowany przez Polsatnews.pl. Rzecznik KSP dodał, że policja prowadzi sprawę w kierunku pobicia grupy Włochów, jednak nie wyklucza wątku bójki, jako "bardzo poważnie analizowanego".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Lanazione.it/Polsatnews.pl/KSP w Warszawie

C