Zamknij

Bójka obcokrajowców na bazarze. Pobity Ukrainiec stracił oko

04.02.2020 08:40
Pobicie, uszkodził oko
fot. Policja Warszawa-Wola

Policja w Warszawie zatrzymała 40-latka z Armenii, który miał pobić obywatela Ukrainy. Poszkodowany stracił wzrok w jednym oku – przekazała rzeczniczka z komisariatu na Woli.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Mundurowi z dzielnicy Wola dostali zgłoszenie o pobiciu Ukraińca na lokalnym bazarze.

Zobacz także

Z wstępnych informacji wynika, że pokrzywdzony został zaatakowany na bazarze przez nieznanego mu mężczyznę. U poszkodowanego doszło do pęknięcia gałki ocznej

- przekazała PAP Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej policji.

Spowodował ciężkie kalectwo, grozi mu do 10 lat więzienia

Zdaniem śledczych Ormianin uderzył Ukraińca w twarz, przez co poszkodowany stracił oko. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony trafił do szpitala. Policjanci w toku śledztwa i zbieraniu dowodów wytypowali mężczyznę „mogącego mieć związek ze zdarzeniem”. W ten sposób dotarli do 40-latka z Armenii, którego zatrzymali kilka dni temu na warszawskich Włochach.

Zobacz także

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała w postaci ciężkiego kalectwa. Decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP