Zamknij

Bohaterska postawa Polaka na urlopie. Policjant uratował życie Chorwatowi

28.08.2020 11:35
Maciej Kąkol, policjant z Otwocka
fot. KPP w Otwocku

Policjant z Otwocka podczas swojego urlopu uratował życie mężczyźnie porażonemu prądem. Dzięki pomocy starszego sierżanta Macieja Kąkola Chorwat odzyskał funkcje życiowe i przeżył.

Bohaterska postawa Polaka na urlopie w Chorwacji. Starszy sierżant Maciej Kąkol, funkcjonariusz pionu prewencji Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie.

Zobacz także

Policjant z Otwocka na urlopie uratował obywatela Chorwacji

Do wypadku doszło w miejscowości Vinisce w Środkowej Dalmacji. Polski policjant wspólnie ze znajomymi wybrał się na spacer. W pewnym momencie usłyszał huk.

W oddali zobaczył starszego mężczyznę, który leżał pod rusztowaniem. Był nieprzytomny. Wszystko wskazywało na to, że pracownika poraził prąd.

Maciej Kąkol podbiegł do niego ze swoim znajomym, sprawdził puls, jednak nie wyczuł oddechu. Przystąpił do pośredniego masażu serca. Po chwili, kiedy wrócił oddech, zaprzestał dalszych czynności przedmedycznych. Wspólnie powiadomili policję i pogotowie

- relacjonował nadkom. Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku.

Policjant wspólnie ze znajomym czuwali przy Chorwacie do czasu przyjazdu służb. Dzięki bohaterskiej postawie Polaka mężczyzna przeżył i trafił do szpitala. Okazało się, że w wyniku porażenia prądem doznał złamań i poparzeń.

Koledzy Macieja Kąkola są pod wrażeniem jego bohaterskiej postawy. "Nasz policjant od początku do końca zachował zimną krew. Zachował się jak prawdziwy bohater, pokazał że policyjne motto <<Pomagamy i Chronimy>> jest mu bardzo bliskie. Jego znajomy również wykazał się zdecydowaną reakcją i chęcią niesienia pomocy potrzebującemu" - czytamy na stronie komendy policji w Otwocku.

Maciej Kąkol, policjant z Otwocka
fot. KPP w Otwocku

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP w Otwocku