Zamknij

Policja wypuściła wszystkich aktywistów. 48 osób z zarzutami

09.08.2020 10:16
Policja protest LGBT
fot. PAP/Radek Pietruszka

Policja wypuściła wszystkie zatrzymane osoby po proteście aktywistów LGBT na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. 48 osób usłyszało zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku, pięć ma również inne zarzuty – przekazał rzecznik stołecznej komendy, Sylwester Marczak.

Policja użyła siły wobec protestujących w piątek na Krakowskim Przedmieściu. Aktywiści nie godzili się na aresztowanie na dwa miesiące działaczki Margot – jak podali policjanci – za zniszczenie mienia i atak na działaczy pro-life. Grozi mu 5 lat więzienia, sąd przystał na wniosek prokuratury.

W trakcie interwencji aktywistów przyciskano do ziemi. Powalony został też relacjonujący zdarzenie reporter Radia ZET, Maciej Sztykiel. Nie ucierpiał, lecz mundurowi przyczynili się do zniszczenia jego sprzętu.

Zatrzymani na blisko 2 doby. Policja wypuszcza aktywistów

Zobacz także

Wszyscy zatrzymani w związki z zajściami, jakie miały miejsce w piątek w stolicy, opuścili komendy; 48 osobom przedstawiono zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku; pięć osób ma także inne zarzuty

– przekazał PAP Sylwester Marczak, rzecznik KSP w Warszawie.

Wśród innych zarzutów wymienił m. in. uszkodzenie radiowozu oraz naruszenie nietykalności policjanta. Wobec osób z tymi zarzutami zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP