Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Kierowców czekają utrudnienia

29.01.2020 10:47
Południowa Obwodnica Warszawy
fot. Piotr Molecki/East News

W związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym na Ursynowie i w Wilanowie - poinformował stołeczny ratusz. Utrudnień należy się spodziewać w środę i piątek.

Jak informuje Urząd Miasta St. Warszawy, zmieni się organizacja ruchu na ulicach Polskie Drogi i Przyczółkowej, a także w rejonie ulic Sytej i Metrycznej.

Zobacz także

Środa

Jak poinformował stołeczny ratusz, o godz. 7 zamknięty zostanie przejazd z ulicy Polskie Drogi do Płaskowickiej. Nieczynny będzie również chodnik prowadzący do Płaskowickiej. Przejście oraz przejazd z ul. Polskie Drogi będą możliwe jedynie w kierunku ulicy Alternatywy i dalej do Pileckiego.

Zamknięte będą także chodniki po stronie północnej na odcinku od ul. Polskie Drogi do wyjazdu ze straży pożarnej. Utrzymany będzie ruch w obu kierunkach z Płaskowickiej do Pileckiego.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Piątek

Zmiany w ruchu zostaną wprowadzone również w piątek. O godz. 11 ruszą prace związane z przesunięciem przejścia dla pieszych w rejonie ulicy Europejskiej. Ok godz. 13 w związku z budową ronda, zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Sytej i Metrycznej.

Ruch samochodów na wysokości budowanej trasy w ciągu Sytej zostanie poprowadzony tymczasową jezdnią, która ominie plac budowy. Na ulicy Metrycznej na odcinku od skrzyżowania z Sytą do Bruzdowej drogowcy wprowadzą ruch wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Ponadto zamknięty zostanie południowy wlot Sytej – ten fragment ulicy będzie miał nadal połączenie z Bruzdową. Ruch pieszych na Sytej będzie odbywał się tymczasowym chodnikiem po zachodniej stronie jezdni, a na Metrycznej – chodnikiem po stronie południowej.

Południowa Obwodnica Warszawy będzie częścią drogi ekspresowej S2. Inwestorem budowy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwiema jezdniami po trzy pasy ruchu, o długości 18,5 km na odcinku od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska".

Zainteresował cię ten artykuł? Wyślij go Messengerem do znajomych

RadioZET.pl/PAP/Urząd Miasta St. Warszawy