Zamknij

Ćmy azjatyckie dotarły do stolicy. ''Nie da się otworzyć okna''

02.07.2020 16:52
Ćma azjatycka
fot. East News

Mieszkańcy Warszawy narzekają na ćmy azjatyckie, które dotarły do stolicy. Można je spotkać m.in. na Targówku, Wawrze, czy też Białołęce.

Portal ipragapoludnie.pl poinformował, że od swoich czytelników dostaje wiadomości o pojawieniu się w mieszkaniach na Pradze-Południe wielkich owadów - chodzi dokładnie o ćmy azjatyckie. 

Ćmy azjatyckie w Warszawie

"Mieszkam na pierwszym piętrze niedaleko ulicy Ostrobramskiej i od kilku dni nie da się otworzyć okna. Gdy to zrobię przy zapalonym świetle, od razu wpada kilka ciem. Wczoraj naliczyłam ich w moim mieszkaniu osiem" - cytuje słowa swojego czytelnika portal ipragapoludnie.pl.

Zobacz także

Owady, które pojawiły się na Pradze-Południe to ćmy azjatyckie, nazywane także bukszpanowymi. Pojawiły się one także w innych dzielnicach Warszawy — Wawrze, Białołęce, Targówku.

Zobacz także

Ten gatunek owadów uważany jest za szkodniki i może wyrządzić wiele szkód. Zagraża głównie krzewom bukszpanu. Zahamowanie szkodliwego działania azjatyckiej ćmy następuje dopiero zimą, gdy temperatury spadną no niskiego poziomy.

RadioZET.pl/ipragapoludnie.pl