Zamknij

Olbrzymi łoś biegał po parku w Warszawie. "Smakosz róż" schwytany

14.05.2020 10:52
Łoś w Parku Skaryszewskim
fot. East News/Marek BAZAK Twitter screen/Eliza Kruczkowska

Po Park Skaryszewskim (Praga-Południe) biega łoś. Teren został zabezpieczony przez straż miejską. Funkcjonariusze poinformowali, że czekają na łowczego z lasów miejskich.

Mieszkańcy Warszawy w czwartek rano zauważyli łosia spacerującego po Parku Skaryszewskim. O sytuacji poinformowano straż miejską. "Pilnujemy, żeby łoś nie wyszedł na ulice i żeby spacerowicze się do niego nie zbliżali" - cytuje słowa Jerzego Jabraszko ze straży miejskiej portal "Gazety Wyborczej".

Łoś w Parku Skaryszewskim w Warszawie

Straż miejska poinformowała, że czeka na łowczego, który ma złapać łosia. Zwierzę zostanie następnie przetransportowane do Narodowego Parku Kampinowskiego. Zwierzę najprawdopodobniej pojawiło się w Parku, gdyż poszukiwało jedzenie. Łosie są zwierzętami, które nie wyglądają na groźne. Jednak należy unikać kontaktu z tymi leśnymi zwierzętami. Gdy są wystraszone, mogę stanowić niebezpieczeństwo. Dorosłe samce mogą ważyć do 700 kilogramów i mieć 2 metry wzrostu — informuje serwis wawalove.pl.

Zakończyła się akcja w Parku Skaryszewskim. "W pewnym momencie łoś zanim usnął po środku usypiającym, niestety rozpędził się i pechowo wpadł do pobliskiego jeziorka. I tam już zaczął zasypiać" - opisał funkcjonariusz straży miejskiej. "Jeden ze strażników wskoczył do jeziorka i pomógł wydobyć zwierzę, żeby łoś nie utonął" - przekazała straż miejska. Młody łoś jest już w rękach łowczego. Jerzy Jabraszko dodał, że łosia nazwano "smakoszem róż", ponieważ zjadł prawie wszystkie róże w ogrodzie różanym.

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Wyborcza/WawaLove