Zamknij

Wielki napis "SIEMA". Niezwykła akcja Miejskich Zakładów Autobusowych dla WOŚP

13.01.2020 13:54
Wielki napis "SIEMA"
fot. Facebook.com/Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa

W Warszawie powstał wielki napis "SIEMA". Został on ustawiony z 24 autobusów. W ten sposób Miejskie Zakłady Autobusowe pokazały swoje zaangażowanie w pomoc na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

MZA od wielu lat uczestniczy w finałach WOŚP. W tym roku kierowcy postanowili, że w zajezdni na Ostrobramskiej powstanie wielki napis pozdrawiający Orkiestrę. Miał on 50 metrów długości i około 25 metrów szerokości.

Wielki napis "SIEMA". Niesamowita akcja warszawskich kierowców

MZA po raz kolejny grał razem z WOŚP. Spółka w tym roku użyczyła swoich pojazdów na potrzeby wolontariuszy, wystawiła aukcję i postawiła ogromny napis "SIEMA" na jednej z zajezdni autobusowej.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Nasze pozdrowienia dla Orkiestry są tak wielkie, że ponoć widać je nawet z kosmosu. No, to może przesada, ale pewne jest, że nasze pozdrowienia widać najlepiej z dużej wysokości. My użyliśmy drona, żeby pokazać wam napis „Siema”, ułożony z 24 pojazdów Miejskich Zakładów Autobusowych - mówi portalowi Onet.pl Adam Stawicki, rzecznik tej spółki.

Instalacja złożona z 24 autobusów powstała na terenie zajezdni przy ulicy Otrobramskiej na warszawskiej Pradze-Południe.

Zobacz także

MZA wystawił także na aukcję WOŚP możliwość uczestnictwa w inauguracji zrekonstruowanego przedwojennego autobusu Somua.

Podczas 28. finału, podobnie jak od wielu lat, użyczyliśmy trzech naszych autobusów dla potrzeb transportu wolontariuszy pomiędzy sztabami dzielnicowymi i głównym sztabem WOŚP. Oprócz tego na Orkiestrę przekażemy środki uzyskane z aukcji, podczas której licytujemy udział w wyjątkowym wydarzeniu. Zwycięzca licytacji będzie gościem specjalnym inauguracji zrekonstruowanego przedwojennego autobusu Somua
 - mówi  Adam Stawicki.

Ta i wiele innych aukcji zaowocowały nowym rekordem. Aktualna deklarowana kwota, którą udało się zebrać to 115 362 894 zł.

RadioZET.pl/Onet