Zamknij

Problemy na lotnisku Chopina. Wstrzymano ruch samolotów

06.12.2019 11:46
lotnisko Chopina
fot. LECH GAWUC/REPORTER

Przez pół godziny nie startowały samoloty na lotnisku im. Chopina. Wszystko przez sytuację w wieży kontrolerów. Ruch już wrócił do normy.

– Ruch na Lotnisku Chopina odbywa się już normalnie – powiedział rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) Paweł Łukaszewicz. W piątek między godz. 8.20 a 9.00 wstrzymano starty samolotów ze względu na niedyspozycję jednego z pracowników.

Starty odbywają się normalnie, ruch jest przywracany – powiedział rzecznik.

Zobacz także

Kontrolerzy wciąż protestują

Trwa spór pomiędzy pracownikami wieży kontroli lotów na Lotnisku Chopina a kierownictwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Jak poinformował Łukaszewicz, w czwartek w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się spotkanie Pracodawcy z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Lotniska Warszawa w ramach rokowań sporu zbiorowego.

Rozmowy zakończyły się o godzinie 2:30 w duchu wzajemnego zrozumienia, a dzisiaj ustalimy datę kolejnego spotkania – powiedział.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

We wtorek Łukaszewicz mówił, że Związek Zawodowy Kontrolerów Lotniska Warszawa, jedna z organizacji związkowych działających w PAŻP, domaga się odwołania nowego kierownika wieży kontroli lotów na Okęciu i przywrócenia starego grafiku dyżurów.

Jak dodał Łukaszewicz, 33 kontrolerów wieżowych z Lotniska Chopina złożyło pisemne oświadczenia woli o rezygnacji z powierzonych funkcji. Jak wyjaśnił rzecznik PAŻP, po analizie dokonanej przez prawników wewnętrznych i kancelarii zewnętrznej potraktowano je jako wypowiedzenia umowy o pracę.

Dwa z nich zostały przyjęte i uznane za skuteczne. Ich autorów zwolniono z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia – powiedział Łukaszewicz.

RadioZET.pl/PAP