Zamknij

Protest aktywistów LGBT w Warszawie. Reporter Radia ZET powalony przez policję

07.08.2020 22:14
Protest LGBT w Warszawie, uderzony reporter Radia ZET
fot. Jakub Kaminski/East News

Reporter Radia ZET Maciej Sztykiel ucierpiał dziś, relacjonując zatrzymanie aktywistki LGBT przez policję. Mundurowi tłumaczyli, że podejmowano interwencję wobec „najbardziej agresywnych osób”. Do takich zaliczono z niewyjaśnionych przyczyn naszego dziennikarza z mikrofonem w ręku. Został on uderzony i powalony na ziemię.

Protest aktywistów LGBT na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Kolejny przejaw światopoglądowych sporów wywołało dziś zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie (na dwa miesiące) aktywistki Margot.

Policja przyznała, że chodzi o sprawę z czerwca i uszkodzenie mienia osoby z ruchów pro-life, występujących w ostrej kontrze do mniejszości LGBT.

Protest po zatrzymaniu aktywisty. Policja powaliła na ziemię reportera Radia ZET

Aktywiści nie odpuścili służbom po zatrzymaniu Margota. Na początek ludzie usiedli na chodniku, blokując służbom odjazd. Potem znaleźli się w kordonie policyjnym. Doszło do przepychanek, Komenda Stołeczna informowała o uszkodzeniu jednego pojazdu.

Zobacz także

 W tym przypadku mamy do czynienia z zatrzymaniem mężczyzny, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy, do śledztwa realizowanego przez prokuraturę. Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu

- mówił PAP Sylwester Marczak rzecznik KSP w Warszawie.

Za agresywnego uszedł w oczach mundurowych również reporter Radia ZET. Maciej Sztykiel relacjonował zdarzenie i sam stał się ofiarą policyjnej reakcji.  

Zostałem uderzony i powalony na ziemię przez policjantów. Uderzona została też posłanka Magdalena Filks

- przekazał Maciej Sztykiel z Radia ZET.

W kolejnym wpisie tłumaczył, że policja nie miała ani jednego negocjatora i z miejsca zdecydowała się na użycie siły. - Po prostu rozgoniła protestujących, potocznie - "brutalnie wjechała w nich" Zero woli bezkonfliktowego rozwiązania - skomentował na Twitterze reporter Radia ZET.

RadioZET.pl/Maciej Sztykiel