Zamknij

Protest przed ambasadą Azerbejdżanu. Doszło do starć z policją

16.07.2020 16:10
Protest pod ambasadą Azerbejdżanu
fot. Joanna Kędzierska

Pod ambasadą Azerbejdżanu na Saskiej Kępie zebrały się wrogie wobec siebie grupy - Azerowie i Ormianie. Doszło do przepychanek między protestującymi a funkcjonariuszami.

Pod ambasadą Azerbejdżanu zgromadziło się kilkadziesiąt osób z Azerbejdżanu i Armenii. Jak zapewniała Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji, nie było sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. 

Policjanci odgrodzili kordonem dwie grupy cudzoziemców, którzy zgromadzili się na ulicy Zwycięzców, przed Ambasadą Republiki Azerbejdżańskiej - poinformowała policjantka. Nie ma informacji o osobach zatrzymanych.

Azerowie i Ormianie pod ambasadą Azerbejdżanu. Doszło do przepychanek

Protest jest związany z wydarzeniami na granicy Azerbejdżanu i Armenii. W czwartek doszło tam do kolejnej wymiany ognia.

Na ambasadzie widać plakaty z napisami "Brońcie praw uchodźców z Karabachu" czy "Karabach w całości należy do Azerbejdżanu" - opisywał reporter tvnwarszawa. Jak dodał, obie grupy, wnioskując po flagach - obywatele Armenii i Azerbejdżanu - były agresywne wobec siebie.

Na miejsce przyjechało około 10 wozów policyjnych. Funkcjonariusze byli uzbrojeni w długą broń oraz gaz. 

Z powodu zablokowanego przejazdu ulicą Zwycięzców na odcinku Wał Miedzeszyński – Francuska autobusy linii 138 mogą zostać skierowane na trasę objazdową w obu kierunkach ulicami Wał Miedzeszyński – Al. Księcia Poniatowskiego – Al. Zieleniecka.

Zobacz także

RadioZET.pl/tvnwarszawa.pl