Zamknij

Przewijak pełen szkła. Tak się kończą imprezy na warszawskich Bielanach

21.02.2020 14:15
Ławeczka z przewijakiem na Bielanach
fot. UD Bielany

W Parku Trampolin przy Akademii Wychowania Fizycznego na warszawskich Bielanach stała ławeczka z przewijakiem i daszkiem. Była przeznaczona do karmienia i przewijania dzieci. Regularnie dewastowali ją chuligani.

Pierwsze takie ławki na Bielanach stanęły w 2017 roku. Można było z nich korzystać w parku Olszyna, nad Stawami Kellera i przy parku trampolin obok AWF. Miały one służyć rodzicom i opiekunom niemowląt. Jednak bielańscy chuligani mieli na nie całkowicie inny pomysł.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Dochodziło tam do dewastacji. Gromadziły się tam osoby spożywające alkohol. Wystawały z niej elementy drewniane, była pomazana, zanieczyszczona i nie nadawała się do użytku. Wyobraźmy sobie położenie dziecka na przewijaku, na którym znajduje się stłuczone szkło

- cytuje słowa zastępcy burmistrza Bielan Włodzimierza Piątkowskiego Radio Kolor.

Zobacz także

W Parku Trampolin zamontowane zostały kamery. Ławka tam jednak nie wróci — urzędnicy szukają dla niej nowej lokalizacji. Możliwe, że stanie ona przy ul. Broniewskiego lub przy ul. Opalin.

Montowanie ławki w miejscu ustronnym zachęcało do spożywania tam alkoholu. W pozostałych lokalizacjach do takich aktów nie dochodzi

– powiedział Włodzimierz Piątkowski.

Ławka dla matek karmiących AWF 3
fot. UD Bielany
UD Bielany
Ławka dla matek karmiących AWF 1
fot. UD Warszawy

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Kolor