Zamknij

Stołeczny radny drwi z ruchu #blacklifematters? "Co za wstyd i bezmyślność"

05.06.2020 13:30
twitt radnego Macieja Antosiuka
fot. Dyjuk/REPORTER/Twitter.com/MaciejAntosiuk

Szokujący wpis radnego Macieja Antosiuka z Projektu Ursynów. Mieszkaniec Warszawy zamieścił na Twitterze post odnoszący się do protestów po śmierci uduszonego przez policjanta czarnoskórego obywatela USA George'a Floyda. Pokazał zdjęcie bezdomnego. Internauci nie ukrywają oburzenia. Maciej Antosiuk już za swój wpis przeprosił.

Nie milkną echa po zabójstwie Afroamerykanina George'a Floyda. W geście solidarności z protestującymi w Stanach Zjednoczonych po śmierci 46-latka przed ambasadą USA manifestowali także warszawiacy. Kładli się na ziemię twarzą do ziemi na 9 minut - dokładnie tyle czasu trwało duszenie Afroamerykanina. Stołeczny radny nawiązał do protestów, zamieszczając zdjęcie bezdomnego leżącego na ławce.

"Ursynów też się dołącza do akcji" - napisał Maciej Antosiuk i dołączył do wpisu hasztag #blacklifematters. O sprawie poinformował m.in. zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak. "Mega przykre, że takie słowa i takie zdjęcie zamieszcza ursynowski radny" - napisał na Facebooku.

Screen postu radnego zamieścił także na Twitterze były polityk Piotr Guział.

Brunatny radny Ursynowa szydzi z bezdomnego i drwi z #blacklifematters ruchu, praw człowieka walczącego z przemocą na tle rasowym. [...] Co za wstyd i bezmyślność!

– skomentował Guział.

Zobacz także

Szokujący tweet radnego Ursynowa. Maciej Antosiuk przeprasza

Suchej nitki na radnym nie zostawili także użytkownicy facebookowej grupy dotyczącej Ursynowa.

W ślubowaniu było o godnym sprawowaniu mandatu, takie zachowania są dalece od godnych.

 

Oburzająca postawa, godna pożałowania.

 

Nie wstyd Panu?

- pisali mieszkańcy dzielnicy.

Co na to Maciej Antosiuk? Radny usunął swój post, a w czwartek opublikował kolejny, w którym wyjaśnił motywy swojego postępowania.

"Szanowni Państwo, mój wczorajszy tweet został wyrwany z kontekstu, jednak serdecznie przepraszam za jego umieszczenie. Nie miałem na celu obrażania osób bezdomnych ani szerzenia poglądów rasistowskich" - napisał.

Jak doprecyzował w komentarzu na Facebooku, post był częścią dyskusji dot. zasadności kładzenia się na protestach przeciwko sytuacji w USA w Polsce i nie miał na celu obrażania osób dotkniętych bezdomnością.

Niemniej uważam, że jego wrzucenie było niewłaściwe i nieeleganckie z mojej strony, za co serdecznie wszystkich przepraszam, w szczególności osoby bezdomne. Absolutnie i kategorycznie odcinam się od poglądów rasistowskich, każdy człowiek powinien być traktowany równo

- podsumował.

Dodał, że zasilił datkiem fundację niosącą wsparcie ubogim.

Zobacz także

RadioZET.pl