Zamknij

Wtargnął do mieszkania przez balkon i porwał 9-latka. Trzy osoby zatrzymane

22.05.2020 09:25
kajdanki
fot. Adam STASKIEWICZ/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Trzy osoby zatrzymano w związku z uprowadzeniem 9-latka w Radomiu. Dziecko przebywało w tym czasie pod opieką partnerki ojca. Do aresztu trafił 20-latek. Jak ustalili policjanci, w sprawę zamieszana jest matka dziecka.

Do uprowadzenia doszło w sobotę wieczorem w jednym z domów w Radomiu. Jak poinformowała w piątek rzeczniczka mazowieckiej policji podisnp. Katarzyna Kucharska, 20-latek wszedł do mieszkania przez balkon.

Zaatakował kobietę, która tam przebywała, groził jej i użył broni gazowej, po czym uprowadził 9-letnie dziecko. W mieszkaniu przebywała partnerka ojca dziecka, która natychmiast wezwała policję.

Zobacz także

Krótko po tym, gdy mężczyzna szedł z chłopcem, został zatrzymany przez policjantów. 20-latek trafił do policyjnej celi, a dziecko wróciło do domu

– przekazała Kucharska.

Radom: 20-latek uprowadził 9-latka. Trzy osoby zatrzymane

20-latek trafił do aresztu. Policjanci zatrzymali również 38-latka, który pomagał w uprowadzeniu dziecka oraz 39-letnią matkę chłopca, która najprawdopodobniej w ten sposób chciała odzyskać dziecko. Jak wynika z policyjnych ustaleń, trwa postępowanie o ustalenie prawa opieki nad małoletnim.

20-letni mieszkańcowi powiatu grójeckiego przedstawiono zarzuty m.in. uprowadzenia małoletniego, pozbawienia wolności, uszkodzenia ciała. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na czas 3 miesięcy.

Wobec pozostałych osób, które miały związek z tym przestępstwem, zastosowano policyjne dozory. 39-letnia kobieta odpowie za podżeganie do przestępstwa, a 38-latek za pomocnictwo.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Mazowiecka Policja