Zamknij

Ksiądz zakażony koronawirusem. Pilny apel do wiernych o kontakt z sanepidem

11.04.2020 19:16

Ksiądz z parafii Św. Jadwigi Królowej w Radomiu jest zakażony koronawirusem. Testowi mają zostać poddani pozostali duszpasterze. Parafia prosi o zgłaszanie się osób, które w ostatnich dniach miały bezpośredni kontakt z kapłanami.

Kościół
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Parafia Św. Jadwigi Królowej w Radomiu poinformowała na stronie internetowej, że jeden z kapłanów ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Wcześniej parafia informowała, że duchowny w czasie posługi miał kontakt z osobą, u której stwierdzono pozytywny wynik testu.

Choć wszyscy czujemy się dobrze, oznacza to, że stanowimy potencjalne zagrożenie dla Was, dlatego pozostaniemy w naszych mieszkaniach. Testowi zostaną poddani pozostali duszpasterze. Dla zwiększenia bezpieczeństwa kościół zostaje zamknięty dla wiernych

– napisali w oświadczeniu kapłani parafii Św. Jadwigi Królowej w Radomiu.

Zobacz także

Ksiądz z parafii w Radomiu zakażony koronawirusem

Duchowni zapewnili, że w czasie epidemii koronawirusa zachowali wskazane zasady bezpieczeństwa. ''Na każdym etapie naszej aktywności zachowaliśmy bardzo dużą staranność (forma spowiedzi z zachowanie dystansu 3 m między spowiednikiem i penitentem, dezynfekowanie palców po komunii świętej, szybka forma odwiedzin u chorych i każdorazowa dezynfekcja rąk)" – napisano w oświadczeniu.

Jest dla nas ogromnym bólem, że bez naszej winy mogliśmy się stać źródłem zagrożenia dla Was

– oświadczyli kapłani w komunikacie skierowanym do parafian.

Osoby, które miały bezpośredni kontakt z duszpasterzami z parafii w dniach od 30 marca do 6 kwietnia, mogą zgłaszać się pod numer telefonu: 48 380 10 19 i 48 380 18 15, gdzie zostaną podane wstępne informacje i przekazane do Sanepidu, który podejmie dalsze decyzje.

RadioZET.pl/PAP