Zamknij

Mieszkańcy Radzymina i Marek proszą o przywrócenie linii 738. Jest już petycja

10.01.2020 16:52

Mieszkańcy Radzymina i Marek proszą o pozostawienie linii autobusowej 738 i przywrócenia jej trasy sprzed zmian wprowadzonych 4 stycznia 2020 roku. O tym problemie poinformowali nas internauci na facebookowej grupie RadiaZET.pl dotyczącej Warszawy. 

Autobusy
fot. East New/Artur Zawadzki (zdjęcie ilustracyjne)

W sieci pojawiła się petycja o przywrócenie linii autobusowej 738

Mieszkańcy Radzymina i Marek nie zgadzają się ze zmianami w siatce komunikacyjnej, które wprowadzone zostały 4 stycznia bieżącego roku. Utworzyli oni petycję, w której proszą o przywrócenie kursowania linii autobusowej 738 w relacji Radzymin, Os. Victoria – Warszawa Dworzec Wschodni.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Mieszkańcy podwarszawskich miast zwracają uwagę na to, że autobus dojeżdżający do Dworca Wschodniego jest ważnym punktem przesiadkowym wielu pasażerów.

Podróżujący mogą skorzystać z usług kolei dalekobieżnych, miejskich, podmiejskich, a także w łatwy sposób mogą dojechać do zachodnich oraz południowych dzielnic stolicy.

Autorzy petycji uzasadniają swoją prośbę także dużym utrudnieniem przy przesiadkach zwłaszcza u osób starszych i z niepełnosprawnością. 

Zobacz także

Mieszkańcy Radzymina i Marek zwracają także uwagę na fakt, że przywrócenie linii 738 zwiększy bezpieczeństwo i komfort podróży także osobom mieszkającym w podwarszawskim Słupnie, Ząbkach, Nadmy, a także na dwóch warszawskich dzielnicach: Targówku i Pradze-Północ.

loader

RadioZET.pl