Zamknij

Spór o linię 738. Radzyminianie nie chcą, aby zatrzymywała się w Markach

14.01.2020 16:11

Na facebookowej grupie RadioZET.pl dotyczącej Warszawy internauci poinformowali nas o tym, że mieszkańcy Radzymina i Marek proszą o pozostawienie linii 738 i przywrócenie jej trasy sprzed zmian wprowadzonych 4 stycznia 2020 roku. Jak się okazuje, nie wszystkim mieszkańcom tych miast podoba się ten postulat.

Auotbus Warszawa
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Spór o linię 738. W sieci pojawiła się nowa petycja

W sieci pojawiła się petycja o przywrócenie linii autobusowej 738, w której rzekomo mieszkańcy Radzymina i Marek proszą o przywrócenie linii 738 w relacji Radzymin, Os. Victoria – Warszawa Dworzec Wschodni. W tej sprawie napisali do nas nasi czytelnicy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Odnośnie do stworzonej niedawno petycji: nie chodzi tu do końca o interes mieszkańców Radzymina, a o wygodę mieszkańców Marek. Od pewnego czasu trwa spór z Markami o zapchaną linie 738, która jest w większości finansowana przez Radzymin. Po przywróceniu trasy do Dworca Wschodniego autobus znowu będzie zapchany, a komfort podróży mieszkańców Radzymina się zmniejszy - informuje czytelnik RadiaZET.pl

Do tego sporu odniosła się także pani Amelia. Poinformowała nas o petycji mieszkańców Radzymina, w której proszą oni o przyśpieszenie linii 738 z ich miasta do przystanku Metro Trocka.

Zobacz także

Radzyminianie nie zgadzają się z liczbą przystanków linii 738 i proszą o ich redukcję na terenie gminy Marki.

Swoją prośbę motywują tym, że to gmina Radzymin płaci 90% kosztu utrzymania linii 738, a gmina Marki tylko 10%. Radzyminianie wspominają także o tym, że do Marek dojeżdżają autobusy innych linii (140, 240, 340).

Zobacz także

Mieszkańcy Radzymina narzekają, że brakuje im komfortu w podróżowaniu komunikacją miejską.

Mieszkańcy jadący z i do Radzymina i mający tylko tą możliwości komunikacji 738, mają już dość ciasnych autobusów i zbyt dużej liczby pasażerów i przystanków na terenie gminy Marki, co stanowi duże utrudnienie dla osób pracujących lub uczących się w znacznej odległości od miejsca zamieszkania zwłaszcza u osób starszych i z niepełnosprawnością. Każdy przystanek na terenie Marek jest dużym utrudnieniem dla przyspieszenia linii, dlatego redukcje przystanków na terenie Marek uważamy za konieczną - czytamy w petycji.

RadioZET.pl