Zamknij

Rafał Trzaskowski kandydatem opozycji na prezydenta? Ratusz komentuje

Magdalena Barszczak
14.05.2020 19:11
Rafał Trzaskowski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem KO na prezydenta? Nazwisko włodarza Warszawy pojawiło się na liście ewentualnych zastępców Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W czwartek Onet poinformował nieoficjalnie, że kandydatka KO rezygnuje z wyścigu o Pałac Prezydencki. Sprawę skomentowała rzeczniczka ratusza.

Kidawa-Błońska wycofała się z walki o prezydenturę - poinformował Onet, powołując się na źródła w Platformie Obywatelskiej. Na liście nowych kandydatów opozycji największe szanse mają Rafał Trzaskowski oraz Radosław Sikorski - podał portal. Z kolei źródła PAP wskazują na obecnego prezydenta Warszawy. 

Do medialnych doniesień odniosła się w czwartek rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. 

Zobacz także

Trzaskowski kandydatem PO na prezydenta? Ratusz komentuje

Według medialnych doniesień w piątek ze startu w wyborach zrezygnuje wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Decyzja ma zostać ogłoszona o godz. 10 podczas zebrania zarządu PO. Na giełdzie nazwisk nowych kandydatów pojawiło się nazwisko Rafała Trzaskowskiego. Włodarz Warszawy jest brany pod uwagę jako kandydat opozycji na prezydenta Polski.

Informacje mediów skomentowała w czwartek rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka. Jak oświadczyła, prezydent stolicy zajmuje się pracą na rzecz Warszawy. Rzeczniczka ratusza nie skomentowała z kolei doniesień o rezygnacji Kidawy-Błońskiej, odsyłając w tej sprawie do członków Platformy Obywatelskiej.

Gałecka zapewniła, że Trzaskowski "od rana do wieczora skupia się intensywnie na pracy na rzecz Warszawy i mieszkańców, zwłaszcza w tym trudnym czasie epidemii".

Zaznaczyła, że ratusz funkcjonuje normalnie, nie ma też informacji o ewentualnych zmianach.

Zobacz także

Rafał Trzaskowski pytany w środę, czy dopuszcza możliwość startu w wyborach prezydenckich, odparł, że "zajmuje się Warszawą".

Jak państwo widzą, naprawdę tej pracy jest dużo, właściwie od rana do wieczora

- mówił podczas konferencji prasowej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Onet