Zamknij

Trzaskowski za Kidawę-Błońską w wyborach? Prezydent Warszawy zabrał głos

13.05.2020 13:00
Rafał Trzaskowski i Małgorzata Kidawa-Błońska
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rafał Trzaskowski podczas środowej konferencji prasowej poruszył temat ewentualnego startu w wyborach prezydenckich. "Zajmuję się Warszawą" - powiedział prezydent stolicy. "Kandydatką w wyborach jest Małgorzata Kidawa-Błońska" - dodał włodarz.  Podkreślił, że w tej sprawie "jasno" wypowiedział się szef PO Borys Budka.

W nowej ustawie dotyczącej wyborów prezydenckich, uchwalonej przez Sejm, przewidziano, że głosowanie odbędzie się metodą "mieszaną" - w lokalach wyborczych oraz dla chętnych - korespondencyjnie. Choć ustawa zakłada możliwość ponownej rejestracji kandydatów, którzy mieli wziąć udział w wyborach prezydenckich 10 maja (bez konieczności ponownego zbierania podpisów poparcia), to daje też prawo startu nowym kandydatom.

Od poniedziałku, kiedy PiS złożyło projekt ustawy, w Platformie Obywatelskiej pojawia się coraz więcej głosów, choć nieoficjalnych, o konieczności zmiany kandydata na prezydenta. Na liście potencjalnych kandydatów pojawia się nazwisko szefa partii Borysa Budki, a także prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Pytany w środę, czy dopuszcza możliwość startu w wyborach prezydenckich, prezydent stolicy odparł, że "zajmuje się Warszawą".

Jak państwo widzą, naprawdę tej pracy jest dużo, właściwie od rana do wieczora

- mówił.

Zobacz także

Trzaskowski o możliwości kandydowania w wyborach prezydenckich. "Zajmuję się Warszawą"

Włodarz stolicy dopytywany, czy w takim razie nie ma zamiaru zrezygnować z tego zajęcia, odparł, że przewodniczący jego partii "jasno wypowiedział się w tej sprawie, kto jest kandydatem na prezydenta". Na pytanie, kto nim jest, Trzaskowski odparł: "Małgorzata Kidawa-Błońska".

Przypomnijmy, obecna kandydatka PO i Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska zapewniła we wtorek w rozmowie z TVN24, że podtrzymuje wolę kandydowania. "Nie zamierzam rezygnować ze startu" - oświadczyła. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP