Zamknij

Rolnicy zablokowali Nowy Świat, policjanci usuwają ich siłą

10.12.2019 11:42
rolnicy na Nowym Świecie
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Policja usunęła rolników manifestujących przed siedzibą Polskiego Związku Łowiectwa w Warszawie. Przywrócono już podstawowe trasy autobusów.

Rolnicy przykuli się łańcuchami do bel siana. Domagali się m.in. zwrotu pieniędzy za szkody wyrządzone w ich gospodarstwach przez myśliwych.

Protestujący przynieśli ze sobą tablice. Widniały na nich takie hasła jak: „Oddajcie pieniądze za szkody łowieckie”; „Wybierajcie: rolnicy czy dziki, żywność czy zabawa”; „Zabić dzika nie rolnika”. Nie brakuje także banerów AGROunii i Polskiego Związku Rolników.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Protest rolników na Nowym Świecie

Oddziały prewencji usunęły protestujących rolników z ulicy.

- Policjanci apelowali do protestujących o zachowanie zgodne z prawem. Pomimo tego sytuacja nie uległa zmianie, w związku z czym zgromadzenie zostało rozwiązane przez policjantów przy użyciu siły - powiedział rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

„Policja rozwiązuje zgromadzenie” – informowała na Twitterze reporterka Radia ZET Natalia Żyto, która zamieściła wideo z miejsca wydarzeń.

Ulica Nowy Świat była wyłączona z ruchu. Z powodu zablokowanego przejazdu autobusy linii 111, 116, 128, 175, 180, 222, 503, 518 kierowane były na trasy objazdowe. Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego na swojej stronie, podstawowe trasy autobusów zostały przywrócone.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/ZTM/Twitter