Zamknij

Rozpoznajesz tych mężczyzn? Policja chce "zaopiekować się" nimi w święta

20.12.2019 10:25
mężczyźni poszukiwani listem gończym
fot. Policja.waw.pl

Nietypowa akcja policji w Warszawie. Funkcjonariusze umieścili na bombkach wizerunki poszukiwanych osób i apelują do internautów o pomoc w ich schwytaniu.

Komenda Stołeczna Policji prosi o pomoc w ujęciu trzech mężczyzn. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób publikacji komunikatu. Funkcjonariusze nawiązali grafiką do zbliżających się świąt i twarz każdego z poszukiwanych umieścili na choinkowej ozdobie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Nasze renifery dojadą w każde miejsce"

"Nikt nie powinien spędzać świąt samotnie i w ukryciu..." - brzmi początek komunikatu opublikowanego przez policję na Twitterze. Na ilustracji przedstawiającej świąteczne drzewko znalazły się podobizny trzech poszukiwanych: Mariusza Korniłowicza vel Noah Rosenkranz, Marka Kulikowskiego i Pawła Załęskiego.

Jeżeli masz informacje na temat miejsc pobytu poszukiwanych Mariusza Korniłowicza vel Noah Rosenkranz, Marka Kulikowskiego lub Pawła Załęskiego, daj nam znać! Skontaktujemy ich ze Świętym Mikołajem, a gdyby nie miał dla nich prezentów, sami zaopiekujemy się nimi na święta. Zapewniamy anonimowość. Można dzwonić lub napisać mail. Nasze renifery dojadą w każde miejsce - czytamy w dalszej części wpisu.

Internautom spodobała się taka forma komunikacji. "Internety, robicie to dobrze", "absolutnie genialne" - to tylko niektóre z komentarzy pod postem policji. 

Za co są poszukiwani?

Komunikat ma charakter żartobliwy, ale przestępstwa, o jakie podejrzewa się poszukiwanych, są bardzo poważne. Jak informuje policja na swojej stronie, Paweł Załęski podejrzany jest o zabójstwo w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem (kwalifikacja prawna art. 148 par. 2 pkt 2), Mariusz Korniłowicz vel Noah Rosenkranz o przywłaszczenie (kwalifikacja prawna art. 284 par. 1), a Marek Kulikowski o kradzież z włamaniem i oszustwa (kwalifikacja prawna art. 286 par. 1, art. 279 par. 1).

Szczegółowe informacje o poszukiwanych można znaleźć na stronie Komendy Stołecznej.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja.waw.pl

C