Zamknij

120-letnia pracownia zamyka się z powodu koronawirusa. Przetrwała dwie wojny

29.04.2020 12:16
Pracownia Ko-Moda
fot. Facebook/Ko-Moda

Z końcem kwietnia zamyka się pracownia rękawiczek państwa Kowalskich zlokalizowana przy ulicy Chmielnej 10 w Warszawie. Istniała ona 120 lat. Przetrwała dwie wojny, czasy okupacji, ale także komunizm. Firma zamyka się przez kryzys spowodowany koronawirusem.

"Wszystko kiedyś się kończy a życie toczy się dalej. Ze smutkiem informujemy, że po ponad 120 latach działalności najstarsza w Polsce Pracownia Rękawiczek... zamyka swój rozdział w historii Warszawy. Tylko do końca miesiąca drzwi Pracowni T. Kowalski na Chmielnej 10 będą dla Was otwarte" - napisali w mediach społecznościowych właściciele firmy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

120-letnia pracownia zamyka się przez koronawirusa 

Jak zapewnili właściciele pracowni: Tomasz, Barbara i Katarzyna Kowalscy, sklep internetowy ko-moda z produktami będzie nadal funkcjonować. Zamknięta jednak zostaje pracownia na Chmielnej 10.

Zobacz także

Pracownia została założona przed dziadka właścicieli, czyli Apolinarego Kowalskiego. W tym miejscu rękawiczki kupowała elita, m.in. Pola Raksa, Andrzej Łapicki, czy też Bolesław Wieniawa-Długoszewski. Firma zamyka się po 120 latach działalności. Przyczynił się do tego m.in. koronawirus.

Zobacz także

"Ostatecznie dobił nas koronawirus, ale przyczyniły się do tego także ocieplenie klimatu, podwyżki czynszów i zalew rynku chińskimi produktami. Gdyby jednak nie było epidemii, jeszcze byśmy próbowali utrzymać pracownię. W obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie. Bardzo nam przykro, bo to kawał historii" – powiedziała "Gazecie Wyborczej" Katarzyna Kowalska.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza