Zamknij

Walka z epidemią koronawirusa. Nowe rozwiązanie w komunikacji miejskiej

07.04.2020 10:45
Warszawska Komunikacja Miejska
fot. East News/Marek BAZAK

Stołeczny magistrat w poniedziałek, 7 kwietnia przekazał, że Zarząd Transportu Miejskiego wystąpił do przewoźników, którzy obsługują warszawską komunikację miejską o wyłączenie wentylacji pojazdów oraz układów klimatyzacji. Ma to pomóc w walce z epidemią koronawirusa.

"Przewoźnicy zostali zobowiązani, by w pojazdach, w których jest to technicznie możliwe, wyłączyć układy wentylacji, ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji, w przypadku, gdy ich działanie wymusza cyrkulację powietrza. Jednocześnie odblokowane zostaną okna w przestrzeni pasażerskiej" - przekazał stołeczny ratusz.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

ZTM do odwołania odstąpił od wymogu utrzymania warunków termicznych w pojazdach. W normalnych warunkach gwarantują to zawarte umowy przewozowe.

Zobacz także

Władze miasta przypominały także o tym, że już na początku lutego ZTM zwrócił się do operatorów komunikacji o zwiększenie nadzoru nad służbami sprzątającymi. Ponadto podjęto decyzję o czyszczeniu środkami dezynfekującymi powierzchni, z którymi pasażerowie mają najczęściej kontakt. Chodzi m.in. o kasowniki, przyciski, czy poręcze.

Zobacz także

Wyłączono także przycisk "STOP". Pasażerowie nie muszą ich używać. Wszystkie przystanki na żądanie działają jako stałe.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP