Zamknij

Zmiany na ulicy Francuskiej. Pomysł negatywnie komentują warszawiacy

21.02.2020 16:04
Zmiany na Francuskiej
fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Zarząd Dróg Miejskich chce wprowadzić zmiany na ulicy Francuskiej. W związku z tym przygotowany został projekt rozmieszczenia ogródków. Ma to być spore ułatwienie dla restauratorów.

Ulice Francuską na Saskiej Kępie zna wielu warszawiaków, ale także przyjezdnych. Jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w stolicy. Słynie m.in. z wielu lokali gastronomicznych. ZDM, stworzył jednolity projekt zagospodarowania przestrzeni pod ogródki gastronomiczne.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

ZDM informuje, że dzięki tej zmianie na ulicy Francuskiej, piesi będą mieli wygodniej. Gwarantują, że na zmianie skorzystają restauratorzy. "Dzięki spójnemu projektowi mogą łatwiej uzyskać zezwolenie na zajęcie pasa drogowego" - przekazuje ZDM.

Zobacz także

Czy pomysł podoba się warszawiakom?

O zmianach na ulicy Francuskiej ZDM poinformował w mediach społecznościowych. Opinię mieszkańców Warszawy były różne — jednak przeważały negatywne komentarze.

Zobacz także

Nie rozumiem. W zeszłym roku w weekendy często spacerowałem Francuską. Nie widziałem problemu. Po co ta narada. Powtórzyć to, co dobrze działa.

 

Gdyby usunąć z Francuskiej stację veturilo i bezwzględnie zabronić poruszania się rowerem po chodniku — postawić patrol policji, który by karał za to...- to chodnik i by się odblokował i co najważniejsze by był bezpieczniejszy i bardziej przyjazny pieszym.

 

A kiedy rozwiążecie problem rowerów na chodnikach w tym rejonie?

RadioZET.pl/ZDM Warszawa