Zamknij

Pogrzeb Marcina Szpyruka. 32-letni policjant utopił się, ratując 12-latkę

25.08.2020 11:53
Pogrzeb
fot. East News/K.DOBUSZYNSKI

Siedlce. W kościele św. Jana Pawła II we wtorek rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. sierż. Marcina Szpyruka. 32-latek utonął 20 sierpnia po tym, jak uratował 12-letnią dziewczynkę.

Msza żałobna rozpoczęła się o 10:00 w kościele św. Jana Pawła II w Siedlcach. Na uroczystości pogrzebowych śp. st. sierż. Marcina Szpyruka biorą m.in. wiceszef MSWiA Błażej Poboży, zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Tomasz Szymański, zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Marek Chodakowski oraz Komendant Powiatowy Policji z Mińska Mazowieckiego insp. Sławomir Rogowski.

Siedlce. Pogrzeb 32-letniego policjanta Marcina Szpyruka

Po mszy żałobnej ciało policjanta Marcina Szpyruka spocznie na cmentarzu janowskim. 32-letni funkcjonariusz z Mińska Mazowieckiego zginął w czwartek, 20 sierpnia. Mężczyzna razem z rodziną wypoczywał nad morzem w Sztutowie (województwo pomorskie). Policjant w trakcie plażowania zauważył tonącą dziewczynkę. Ruszył jej na pomoc. Niestety sam zniknął pod wodą.

Tragedia w Sztutowie. Utonął 32-letni policjant

Plażowicze utworzyli łańcuch życia, jednak mężczyzny nie udało się od razu odnaleźć. Ciało 32-latka wyłowiono dopiero kilkadziesiąt minut później. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować st. sierż. Marcina Szpyruka. Policjant zostawił żonę Annę i osierocił prawie półtoraroczną córkę Alicję.

Zobacz także

W piątek, dzień po tragedii Mateusz Morawiecki złożył kondolencje i apelował o modlitwę za śp. st. sierż. Marcina Szpyruka. Premier przekazał także, że przyznał rodzinie zmarłego policjanta specjalną rentę.

RadioZET.pl/PAP