Zamknij

Fałszywe oskarżenia i stalking - były pracownik kancelarii z zarzutami

13.01.2020 16:46
Sochaczew - oskarżony 32-latek
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Były pracownik kancelarii adwokackiej w powiecie sochaczewskim usłyszał zarzuty dotyczące m.in. stalkingu. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Były pracownik sochaczewskiej kancelarii z zarzutami

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

32-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, były pracownik kancelarii, absolwent prawa, a obecnie doktorant jednej z warszawskich uczelni usłyszał zarzuty dotyczące m.in. ujawniania informacji objętych tajemnicą adwokacką.

Zobacz także

Z ustaleń policji wynika, że 32-letni absolwent prawa podawał się za fikcyjne osoby i wysyłał fałszywe informacje o swoim pracodawcy do różnych instytucji. 

W konsekwencji firma, w której pracował mężczyzna, zmuszona była do ciągłego wyjaśniania poruszanych tematów przez oskarżonego.

Mundurowym udało się ustalić także to, że oskarżony mieszkaniec Sochaczewa korzystając z dostępu do informacji objętych tajemnicą adwokacką, ujawniał dane osobowe i adresy klientów kancelarii.

Zobacz także

32-latek usłyszał zarzuty dotyczące stalkingu, fałszywego oskarżania, ujawniania informacji objętych tajemnicą adwokacką, podszywania się za fikcyjne osoby i wysyłanie nieprawdziwych informacji. Grozi mu do 3 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP