Zamknij

Potrącił na śmierć 15-miesięczne dziecko w wózku. Sąd aresztował kierowcę

04.04.2021 15:35
Sąd aresztował kierowcę infiniti. Potrącił na śmierć dziecko w wózku
fot. PAP/Paweł Supernak

Sąd w Sochaczewie zadecydował o aresztowaniu 61-latka z Warszawy, który w Wielki Piątek potrącił w Przęsławicach wózek z 15-miesięcznym dzieckiem. Dziewczynka zmarła, mimo podjętej reanimacji. Ujętemu niedługo później kierowcy grozi 12 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Sochaczewie aresztował kierowcę infiniti, który wieczorem w miniony piątek potrącił na drodze wojewódzkiej nr 575 wózek z 15-miesięczną dziewczynką. Po całym zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku. Małe dziecko nie przeżyło, zmarło mimo podjętej reanimacji.

Policja, pod nadzorem prokuratora, podjęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy tragicznego wypadku. 61-latka ujęto w sobotę niedługo po południu i ogłoszeniu przez komendanta policji w Sochaczewie alarmu dla funkcjonariuszy jednostki.

Areszt dla kierowcy po śmiertelnym potrąceniu dziecka w wózku. Grozi mu 12 lat odsiadki

Kierowcę auta przesłuchano w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie. Prokurator Joanna Szymaniak przekazała, że przedstawiono mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Śledczy skierowali do sądu wniosek o areszt tymczasowy.

Podejrzany w czasie przesłuchania "złożył obszerne wyjaśnienia, w których właściwie nie przyznał się do zarzucanego przestępstwa. Miał "ze swojego punktu widzenia" opisać przebieg zdarzenia. W niedzielę przed południem Sąd Rejonowy w Sochaczewie przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 61-latka na trzy miesiące. Sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi 12 lat pozbawienia wolności.

mid-21404021
fot. PAP/Paweł Supernak

 

mid-21404058
fot. PAP/Paweł Supernak

RadioZET.pl/PAP