Zamknij

Sprzedawała Maryję w kształcie waginy. Akt oskarżenia wobec Dominiki K.

05.02.2020 14:09
Sprzedawała Maryję w kształcie waginy, aby zarobić na kampanię przeciw homofobii. Dominika K. z zarzutami
fot. Screem/YouTube

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Dominice K. za obrazę uczuć religijnych. Artystka sprzedawała wizerunek Matki Bożej w kształcie waginy, aby zebrać pieniądze na kampanię przeciwko homofobii.

W 2019 roku artystka i absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zamieściła w mediach społecznościowych nagranie, na którym zachęcała do kupowania wizerunku Matki Bożej w kształcie waginy w tęczowych barwach. Dominika K. zapowiedziała wtedy, że cały dochód ze sprzedaży przekaże na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Pod wideo udostępnionym przez artystkę pojawiło się wiele negatywnych opinii. Nagranie po jakimś czasie zniknęło z profilu Dominiki K. Tymczasem m.in. Ordo Iuris oraz Jan Strzeżek — lider Młodej Prawicy złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Zobacz także

Zarzuty aktu oskarżenia dotyczą obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej, tj. przestępstwa określonego w art. 196 kk — poinformował PAP Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Oskarżona nie przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia w tej sprawie. Łukasz Łapczyński dodał, że "to przestępstwo zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch".

Screenshot_2
fot. Screem/YouTube

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP