Zamknij

Atak nożownika w stolicy. 29-latek zaatakował mężczyznę i groził, że go zabije

26.05.2020 12:06
Policja
fot. East News/PAWEL RELIKOWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Warszawy zatrzymali 29-latka podejrzanego o napaść z nożem i kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna rzucił się na właściciela auta, który zwrócił mu uwagę, że ten niszczy mu samochód. Podejrzany groził także innym osobom.

Pokrzywdzony mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej oraz z obrażeniami ręki trafił do szpitala. 29-latkowi za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Atak nożownika w Warszawie

"Do tej groźnej sytuacji doszło w nocy, około 2.00 przy Alejach Jerozolimskich. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali poinformowani o mężczyźnie, który kopiąc w karoserię, próbował zniszczyć samochód, po czym zaatakował nożem jego właściciela, raniąc go w ramię i klatkę piersiową w okolicy serca" - przekazał Robert Szumiata z KRP I - Śródmieście.

Zobacz także

Podejrzany groził pokrzywdzonemu oraz innym osobom, że ich zabije. Właściciel auta razem z innymi przechodniami obezwładnili 29-latka i wezwali policję.

Zobacz także

Mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu, gdzie przebadano jego stan trzeźwości. Napastnik miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. 29-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/KRP I - Śródmieście