Przewiercili się przez ścianę toalety i okradli sejf. Szuka ich policja

14.01.2020 14:12
sejf

Brawurowa kradzież w centrum Warszawy. Nieznani sprawcy zrobili dziurę w ścianie restauracji sąsiadującej z kantorem i okradli sejf. Śledztwo jest w toku.

Do kradzieży przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie doszło w święta Bożego Narodzenia. Włamywacze przewiercili ścianę restauracji sąsiadującej z kantorem i, według nieoficjalnych informacji PAP, ukradli ok. 1 mln zł w różnych walutach. W obu pomieszczeniach nikogo nie było.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

O włamaniu dowiedziałem się od razu po świętach. Rano kolega przyszedł otworzyć kantor i wtedy zauważył, że zostaliśmy okradzeni - relacjonował w rozmowie z PAP właściciel kantoru Piotr Rysztak.

Według relacji mężczyzny włamywacze mieli dostać się do sejfu od strony restauracji.

Weszli z tyłu przez okno, potem przewiercili dziurę w ścianie w toalecie. Weszli przez nią do kantoru, a następnie zrobili dziurę w sejfie - dodał Rysztak.

Zobacz także

Mieli ukraść 1 mln złotych

Właściciel kantoru nie chciał zdradzić, ile dokładnie ukradziono. Mówił, że jest to "łącznie kilkaset tysięcy złotych". Z nieoficjalnych informacji PAP wynika jednak, że mogło to być łącznie ok. 1 mln zł.

Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu. Okazało się, że w Wigilię około godziny 21 ktoś w pobliżu kantoru słyszał pracującą wiertarkę.

Na kamerach było widać jak w pierwszy dzień świąt poszedł dym i później było ciemno. Widocznie wtedy musieli się dostać do środka - mówił właściciel kantoru.

Jak poinformował rzecznik śródmiejskiej policji nadkom. Robert Szumiata, śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa - oświadczył rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP