Zamknij

Wynajmował cudze mieszkanie. Libańczyk oszukał na ponad 30 tys. zł

12.02.2020 16:17
klucz
fot. Pexels

Obywatel Libanu podpisywał umowy na wynajem mieszkania, które nie było jego własnością. W ten sposób oszukał co najmniej 18 osób. 33-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z komendy w Śródmieściu zatrzymali mężczyznę, który brał zaliczki i podpisywał umowy na wynajem cudzego lokalu. 33-latek zawsze działał w ten sam sposób. Klientów zainteresowanych wynajmem kusiło mieszkanie, które mieściło się w atrakcyjnym punkcie Warszawy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Podejrzany o oszustwa mieszkaniowe zatrzymany

Mężczyzna zamieszczał ogłoszenia na popularnym portalu społecznościowym. Najpierw podpisywał z zainteresowanymi ofertą umowy najmu i pobierał zaliczkę w kwocie od jednego do kilku tysięcy złotych. Twierdził, że lokal należy do niego.

 33-latek działał w ten sposób blisko dwa tygodnie i oszukał co najmniej 18 osób na ponad 30 000 złotych

- relacjonował Robert Szumiata z Komendy Stołecznej Policji.

Funkcjonariusze nie wykluczają, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej.

Libańczyk wpadł podczas spotkania z kolejną "ofiarą". Policjanci ustalili miejsce, w jakim się odbędzie i zorganizowali zasadzkę. Do zatrzymania doszło w jednej z kawiarni w centrum miasta.

33-latek usłyszał zarzut oszustwa. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/KSP