Zamknij

Śródmieście: darmowe parkowanie tylko dla mieszkańców dzielnicy

06.02.2020 14:22
Parkowanie w Śródmieściu
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Śródmieście zamyka podwórka dla parkujących "na dziko". Ruszył pilotażowy program, który ma zapewnić mieszkańcom tej dzielnicy możliwość parkowania pod domem.

Celem nowego projektu jest zapewnienie mieszkańcom Śródmieścia możliwość parkowania na podwórkach, które przylegają do ich budynku mieszkalnego. "Dotyczy to obszarów nieobjętych strefą płatnego parkowania niestrzeżonego" - powiedział w środę, 5 lutego 2020 roku burmistrz dzielnicy Śródmieście, Aleksander Ferens.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Do tej pory wiele osób przyjeżdżało na podwórka śródmiejskie i parkowało swoje samochody. Dzięki temu nie płacili za parkowanie, bo te obszary nie są objęte parkomatami.

Zobacz także

Nowy program przewiduje, że na podwórkach śródmiejskich będą mogły parkować tylko właściciele mieszkań i najemcy. Oprócz tego swoje auto będą mogli zostawić dostawcy lokali użytkowych.

Mieszkańcy będą mogli występować do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami o wydanie identyfikatora, który będzie uprawniał do parkowania w tych przestrzeniach – dodał Aleksander Ferens.

Zarząd dzielnicy projekt chce wprowadzić po konsultacji z radnymi i mieszkańcami. Początkowo programem miałyby być objęte cztery podwórka.

Chcielibyśmy, aby ten system ruszył jeszcze przed zmianami w cenach parkingowych na terenie całego miasta — zapowiedział burmistrz.

Oprócz tego władze dzielnicy chcą porozumieć się ze strażą miejską w sprawie odholowywania wjeżdżających na podwórka samochodów bez identyfikatorów. Podobny program działa na Woli.

RadioZET.pl/PAP