Zamknij

Zaczęła rodzić w aucie. Policjanci pomogli przyjść Jasiowi na świat

10.12.2019 09:48

Nietypowa interwencja na Śródmieściu. Policjanci pomogli rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala. Wszystko zarejestrowały kamery.

To były sceny niczym z filmu sensacyjnego. W drodze do szpitala mieszkanka Warszawy zaczęła rodzić. Jej mąż poprosił o pomoc policjantów. Mundurowi zareagowali błyskawicznie i przewieźli przyszłą mamę na porodówkę.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jak podaje stołeczna policja, akcja porodowa rozpoczęła się 21 listopada, około godziny 9.00. Mąż rodzącej, chcąc uniknąć stania w korku, zwrócił się o pomoc do mundurowych. Ci stanęli na wysokości zadania.

Liczyła się każda chwila

Pomocy udzieliły dwie załogi. Jeden z radiowozów prowadził pilotaż, a drugi jechał za pilotowanym ojcem.

Policjanci wiedzieli, że od teraz dla życia i zdrowia kobiety i jej dziecka liczy się każda minuta. Do oddalonego o kilka kilometrów szpitala policyjnej asysty na sygnałach błyskowych i dźwiękowych udzieliły dwie załogi – relacjonował Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji w Śródmieściu.

Mundurowi bezpiecznie dowieźli rodzącą do szpitala. Na tym jednak nie poprzestali. Funkcjonariusze pobiegli po wózek, a później eskortowali przyszłą mamę wprost na porodówkę.

„Jasio jest zdrowym chłopcem”

Jak się dowiedział Szumiata, małżeństwu urodził się syn. Chłopiec czuje się dobrze.

Rozmawiałem dziś z tatą Jasia. Powiedział, że Jasio jest zdrowym chłopcem i wszystko jest w porządku. Cieszymy się, bo to historia z happy endem – mówił policjant, cytowany przez portal TVN Warszawa.

Zobacz także

rodząca w radiowozie
fot. Policja.waw.pl
rodząca w radiowozie
fot. Policja.waw.pl

RadioZET.pl/Policja.waw.pl/TVN Warszawa