Zamknij

Liczne wylegitymowania i zatrzymania. Policja podała dane po Strajku Kobiet

27.10.2020 16:32
Strajk Kobiet w Warszawie
fot. East News/Jan Graczynski

Strajk Kobiet. Komenda Stołeczna Policji przekazała, że po poniedziałkowym proteście przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji zatrzymano 6 osób.

Strajk Kobiet. Od czwartku trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczące zakazu aborcji. Na stołecznych ulicach widać niezgodę na decyzję, według której aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Po poniedziałkowych manifestacjach zatrzymano sześć osób — przekazał Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

Strajk Kobiet. Sześć osób zatrzymanych po poniedziałkowych manifestacjach

KSP przekazała we wtorek, że po poniedziałkowych protestach w Warszawie przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji zatrzymano łącznie sześć osób. Jest to kierowca, który potrącił protestujące kobiety na Mokotowie, osoba, która rzuciła petardą, protestujący odpowiedzialny za znieważenie, osoba, która uszkodziła radiowóz, a także dwóch manifestujących odpowiedzialnych za uszkodzenie pojazdu.

Ponadto funkcjonariusze wykonali liczne legitymowania w kontekście innych czynów i w tym przypadku osoby te będą rozliczane systematyczne w najbliższych godzinach i dniach

Sylwester Marczak, KSP

Jednym z najbardziej poważnych zdarzeń było potrącenie przez bmw protestujących kobiet na skrzyżowaniu Puławskiej i Goworka. "Kierujący bmw potrącił dwie kobiety i odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany" - przekazał policjant.

Strajk Kobiet po orzeczeniu TK

Od sześciu dni trwają wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający — na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Zobacz także

We wtorek rano w Warszawie protestujący zablokowali plac Wilsona na Żoliborzu. Natomiast o 14 manifestujący spotkali się pod budynkiem Sejmu.

RadioZET.pl/PAP