Zamknij

Strajk Kobiet wyruszy pod siedzibę TVP. ''Śladem PiS-owskiej szczujni''

Sylwia Bagińska
29.10.2020 15:44
Strajk Kobiet w Warszawie
fot. RadioZET.pl/Piotr Drabik

Strajk Kobiet. Dziś protest w Warszawie odbędzie się przed siedzibą TVP — przekazała w mediach społecznościowych grupa Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Gdzie dziś protesty w Warszawie? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą w czwartek uczestniczyć w protestach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Ogólnopolski Strajk Kobiet przekazał, że manifestacje odbędą się pod budynkiem Telewizji Publicznej w Warszawie przy placu Powstańców Warszawy. 

Strajk Kobiet w Warszawie. Manifestacje pod budynkiem TVP

W całej Polsce od czwartku, 22 października trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Na ulicach w całym kraju widać niezgodę na decyzję, według której aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z konstytucją.

Zobacz także

Ogólnopolski Strajk Kobiet w czwartek przygotował kolejny protest. Wydarzenie w mediach społecznościowych nazywa się "Śladem PiS-owskiej szczujni. Spacer wokół TVP". Manifestacje pod siedzibą TVP rozpoczną się dzisiaj (w czwartek) o godzinie 19.

Zobacz także

Natomiast w piątek zapowiedziany jest wielki Strajk Kobiet. Ludzie z całej Polski mają się zjechać do stolicy na wspólny protest. Rozpoczęcie manifestacji zapowiedziano na 19:00.

RadioZET.pl