Zamknij

Potrącił dwie kobiety w trakcie protestu. Mężczyzna w rękach policji

27.10.2020 10:40
Strajk Kobiet
fot. East News/Andrzej Zbraniecki/

Strajk Kobiet. Kierowca bmw, który w poniedziałek na Mokotowie wjechał w dwie kobiety, które protestowały przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, został zatrzymany.

Strajk Kobiet. Do potrącenia dwóch kobiet doszło w poniedziałek około godziny 17 na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka na stołecznym Mokotowie. Kobiety protestowały przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji eugenicznej. Po tym zdarzeniu mężczyzna uciekł z miejsca wypadku. Jak ustalił reporter Radia ZET — kierowca bmw jest już w rękach policji.

Warszawa. Zatrzymano kierowcę bmw, który potrącił kobiety

Kierowca bmw, który potrącił w poniedziałek podczas manifestacji w Warszawie dwie kobiety, jest już w rękach stołecznej policji — ustalił reporter Radia ZET, Michał Dzienyński. Kierowca odjechał z miejsca wypadku. Jedna z kobiet trafiła do szpitala. Jest lekko ranna.

Zobacz także

Od czwartku nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Na stołecznych ulicach widać niezgodę na decyzję, według której aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z konstytucją. W wielu miejscach w stolicy doszło do niebezpiecznych incydentów — w czwartek w centrum Warszawy auto z logiem TVP zostało zablokowane przez protestujących. Samochód próbował jednak przejechać przez środek manifestacji.

RadioZET.pl