Zamknij

BMW potrąciło dwie osoby podczas protestu w stolicy. Kierowca uciekł

26.10.2020 18:58
protest w stolicy
fot. PAP/Radek Pietruszka

Protesty przeciw wyrokowi TK ws. aborcji w poniedziałek odbywają się w całej Polsce. W Warszawie samochód BMW potrącił dwie osoby, które blokowały drogę. Jedna z kobiet trafiła do szpitala.

Gorąco podczas protestów w Warszawie. Do dramatycznych scen doszło około godz. 17 przy ul. Puławskiej. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Goworka kierowca BMW wjechał w osoby blokujące drogę. - Potrącił dwie osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala - relacjonowała przed godz. 18 dziennikarka "Gazety Wyborczej" Oktawia Kromer.

Zobacz także

Warszawa. Kierowca wjechał w dwie kobiety podczas protestu

Informację o potrąconych kobietach potwierdził Piotr Świstak ze Stołecznej Komendy Policji. - Jedna z nich z drobnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Druga oddaliła się z miejsca zdarzenia - przekazał w rozmowie z TVN24.

Trwają poszukiwania kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Strajk kobiet w Warszawie

Od godziny 16 trwa protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Trwa blokada centrum miasta i licznych stołecznych ulic. Manifestanci wznoszą okrzyki: "Myślę, czuję, decyduję", "Wyp...", czy "J... PiS". Niosą ze sobą transparenty z różnymi hasłami mającymi wyrażać sprzeciw wobec zaostrzaniu prawa aborcyjnego, m.in. "Moje ciało, mój wybór", "Moja macica, moje ciało", "Rząd nie ciąża - da się usunąć", "To jest wojna" i "Polska jest kobietą".

Od godz. 16 trwa blokada ruchu m.in. na rondzie de Gaulle'a. Poza tłumem protestujących ruch blokują samochody z emblematami Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na szybach. Na jezdni rozlano czerwoną farbę, symbolizującą krew, a na dachy swoich samochodów weszły też dwie półnagie kobiety. Oprócz okrzyków protestujących w centrum miasta rozbrzmiewają klaksony aut. Uczestnicy protestu grupkami chodzą m.in. wzdłuż Al. Jerozolimskich.

Ok. godz. 18 większość protestujących skierowała się w stronę placu Trzech Krzyży. Część protestujących z ronda de Gaulle'a udała się w stronę Trybunału Konstytucyjnego. Zablokowano też przejazd na Moście Łazienkowskim. Tam również na asfalt rozlano czerwoną farbę i rozpostarto transparent z napisem "Wściekłe Polki".

Zobacz także

RadioZET.pl/"Gazeta Wyborcza"/TVN24/PAP