Zamknij

Nie mogła trzymać świni w domu. Porzuciła ją przywiązaną do drzewa w lesie

14.05.2020 12:13
Świnia
fot. Shutterstock

Mieszkanka Sulejówka przywiązała świnię do drzewa w rejonie stacji PKP Sulejówek Miłosna. Kobieta postanowiła pozostawić zwierzę w lesie po tym, jak właściciel mieszkania, które wynajmowała, nie zgodził się na trzymanie świni w domu.

Policjanci z komisariatu w Sulejówku zostali poinformowani przez straż miejską, że w rejonie stacji PKP Sulejówek Miłosna do drzewa w lesie ktoś przywiązał świnię. "Szybko skojarzono, że mogła to zrobić 31-letnia mieszkanka Sulejówka, ponieważ wcześniej kobiecie kilka razy zwierzę uciekało z posesji i interweniowali strażnicy miejscy, którzy informowali kobietę, jak ma postępować" - przekazał Marcin Zagórski z KPP w Mińsku Mazowieckim.

Porzuciła świnię w lesie. Grozi jej kara więzienia

"Policjanci wszczęli dochodzenie z ustawy o ochronie zwierząt" - dodał policjant. Śledczy ustalili, że 31-latka, która porzuciła świnię, tego samego dnia kupiła ją od jednego z rolników w województwie warmińsko-mazurskim.

Zobacz także

Ponieważ właściciel mieszkania, od którego kobieta wynajmuje mieszkanie, nie zgodził się na trzymanie takiego zwierzęcia w domu, 31-latka postanowiła przywiązać świnię do drzewa w lesie

- czytamy w komunikacie KPP w Mińsku Mazowieckim.

Zobacz także

31-letnia mieszkanka Sulejówka odpowie za znęcanie się nad zwierzętami poprzez porzucenia. "Zgodnie z zapisami ustawy o ochronie zwierząt takie postępowanie jest przestępstwem i podlega karze nawet do trzech lat pozbawienia wolności" - skwitował Zagórski.

RadioZET.pl/KPP w Mińsku Mazowieckim