Świąteczne metro ruszyło w trasę! Gdzie kursują kolorowe pociągi?

06.12.2019 14:03
świąteczne metro
fot. Piotr Molecki/East News

Warszawskie metro w 2019 roku opanował świąteczny klimat. Wagony podziemnej kolei zostały udekorowane na czerwono. Nie brakuje bożonarodzeniowych i warszawskich motywów.

Pierwszy kurs świątecznego metra już za nami. W piątek po godzinie 8.00 przyozdobiony wagon wyruszył na spotkanie z warszawiakami.

Zobacz także

Świąteczne metro – gdzie kursują pociągi?

Dokładnie w mikołajki, czyli 6 grudnia, świąteczne metro ruszyło w trasę. Pasażerowie podróżujący z Bielan lub Ursynowa do centrum mogli jednak czuć się zawiedzeni. Kolorowe pociągi kursują tylko na 2. linii metra.

Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, nic straconego. Dla pasażerów korzystających z 1. linii metro również przygotowało atrakcję. Od soboty, 7 grudnia, pojawi się tam pociąg-niespodzianka.

Świąteczne metro – jak wygląda mikołajkowy wagon?

Z okazji mikołajek po raz kolejny wagony podziemnej kolei opanował świąteczny klimat. Nie brakuje kojarzącego się ze Świętym Mikołajem czerwonego koloru, a także światełek, śnieżynek i innych świątecznych motywów. Oprócz typowo świątecznych ozdób w wagonach pojawią się także warszawskie symbole: Syrenka, most Świętokrzyski, Kolumna Zygmunta, Stare Miasto, a także misie z zoo.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Świątecznym składem, już tradycyjnie, przejechał się prezydent Warszawy.

Świąteczny pociąg podbił serca mieszkańców stolicy. Teraz, obok iluminacji, jest to projekt, bez którego nie mogą się obyć święta w Warszawie. [...] Wierzę, że i w tym roku przyozdobiony skład będzie wywoływał uśmiechy warszawianek i warszawiaków – mówił Rafał Trzaskowski.

Świąteczne metro – rozkład jazdy

Świąteczny skład będzie kursował na 2. linii metra codziennie, od rana do wieczora, do 6 stycznia. 

Zobacz także

świąteczne metro
fot. Piotr Molecki/East News
świąteczne metro
fot. Piotr Molecki/East News
Świąteczne metro
fot. Piotr Molecki/East News

RadioZET.pl/Metro Warszawskie/Urząd Miasta Stołecznego Warszawy