Zamknij

Chcą zdążyć przed szkolnym dzwonkiem. Jako pierwsi w Polsce zaszczepią uczniów przeciw COVID-19

20.08.2021 13:29
szczepienia przeciw COVID-19
fot. Lukasz Solski/East News

Warszawska Wola jako pierwsza - nie tylko w stolicy, ale i w Polsce - bierze się za szczepienia uczniów w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19. Według wytycznych resortu edukacji dzieci miały przyjąć szczepionkę w trzecim tygodniu września, samorząd rusza jednak z akcją już w przyszłym tygodniu. - Chcemy zminimalizować ryzyko konieczności nauki zdalnej - mówi Radiu ZET burmistrz warszawskiej Woli Krzysztof Strzałkowski.

Akcja szczepień uczniów w szkołach na Woli potrwa dwa dni. Będzie przeprowadzona w piątek 27 sierpnia w Liceum im. Cypriana Kamila Norwida przy ulicy Obozowej 60 i w sobotę 28 sierpnia w placówce przy Chłodnej 34/36. Chętni będą mogli wybrać, czy zaszczepią się w piątek od 16 do 19, czy w sobotę pomiędzy 9 a 12.

Szczepienia uczniów przeciw COVID-19. Jako pierwsze w Polsce dzieci w szkołach na Woli

W placówkach przy Obozowej 60 i Chłodnej 34/36 szczepionkę będą mogli przyjąć nie tylko uczniowie, ale też ich rodziny i inni mieszkańcy. - Celem akcji jest zaszczepienie jak największej liczby uczniów - mówi burmistrz warszawskiej Woli Krzysztof Strzałkowski w rozmowie z Radiem ZET.

- Chcemy zdążyć przed pierwszym dzwonkiem i zminimalizować ryzyko konieczności nauki zdalnej - wyjaśnia burmistrz. I dodaje, że akcja jest wynikiem bliskiej współpracy między dzielnicą Wola a Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie. - Pomimo okresu wakacyjnego udało nam się zebrać chętnych uczniów i utworzyć dwa punkty szczepień w szkołach - podkreśla.

Szczepienia będą wykonywane produktem Pfizer/Biontech. Jest to jedyny produkt zatwierdzony do podania młodzieży, która ukończyła 12 lat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Radio ZET