Zamknij

Szczepienia przeciw Covid-19 wśród uczniów. "Nie ma czegoś takiego, że szkoła nie chce brać udziału"

13.09.2021 12:04
szkoła
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Szczepienia przeciw Covid-19 ruszają w warszawskich szkołach. - Potrwają one przez cały tydzień, ale jestem przekonana, że w stolicy przedłużymy tę akcję - mówi Radiu ZET wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Szkoły szczepią nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i rodziców.

W szkołach w Warszawie rozpoczynają się szczepienia przeciw Covid-19. - Ponad 3100 osób - uczniów, nauczycieli i rodziców - zaszczepi się przeciw Covid-19 w warszawskich szkołach. Dzisiaj ruszamy ze szczepieniami i potrwają one przez cały tydzień, ale jestem przekonana, że w stolicy przedłużymy tę akcję - mówi reporterce Radia ZET Magdalenie Pernet wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Szczepienia przeciw Covid-19 w szkołach w Warszawie

- Zgodnie z wytycznymi rządowymi mamy szczepić między 13 a 19 września, ale nie wyobrażam sobie rezygnowania z akcji, jeżeli będą kolejni chętni. Na poziomie samorządu z pewnością podejmiemy decyzję, że będziemy szczepić w następnych tygodniach, jeżeli tylko będą chętni uczniowie - mówi Radiu ZET wiceprezydent Warszawy.

Renata Kaznowska dodaje, że szkoły szczepią także nauczycieli i rodziców - do tej pory w stolicy zgłosiło się 168 takich osób. Wiceprezydent podkreśla, że dyrekcje szkół mają obowiązek zorganizowania akcji szczepień.

- Nie ma czegoś takiego, że szkoła nie chce brać udziału w programie szczepień. Może zdarzyć się, że nie będzie chętnych do szczepienia w danej szkole, natomiast nie wyobrażam sobie sytuacji, aby byli chętni uczniowie, a dyrekcja nie zorganizowała szczepień - zwłaszcza, że dopuściliśmy różne formy tej organizacji - niekoniecznie tylko w szkołach, ale także w przychodniach - podkreśla w rozmowie z Radiem ZET wiceprezydent Renata Kaznowska.

Radio ZET