Zamknij

Szczepionka na grypę dla wszystkich nauczycieli w Warszawie. "Robimy, co możemy"

28.08.2020 18:23
Rafał Trzaskowski
fot. PAP/Rafał Guz

Warszawa, jako pierwsza w Polsce, podjęła decyzję o tym, by zaszczepić na grypę wszystkich pracowników naszej oświaty - przekazał w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Decyzja dotyczy więc nauczycieli, pracowników szkół, przedszkoli, żłobków, a także pomocy społecznej.

"Podjęliśmy bardzo ważną decyzję" – napisał w sieci prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, przekazując tę informację. Jak podkreślił, wszyscy specjaliści są zgodni co do tego, że szczepienia na grypę zwiększają odporność organizmu. Zaznaczył, że w pracy opartej na ciągłym kontakcie społecznym jest to kluczowe także dla zdrowia wszystkich mieszkańców.

- Poza tym, wiadomo będzie, że jeżeli ktoś wykazuje symptomy, to prawdopodobnie jest to koronawirus – mówił w krótkim filmiku, dołączonym do wpisu. - Notabene, nie ma nic gorszego, niż zachorowanie i na koronawirusa, i na grypę – dodał. Podkreślił, że zbliża się sezon grypowy, a epidemia koronawirusa trwa nadal.

Prezydent stolicy przypomniał przy okazji, że Warszawa już wcześniej podejmowała decyzję o tym, żeby zaszczepić 50 tys. seniorów oraz dzieci do piątego roku życia. - A w tej chwili decyzja, żeby zaszczepić 50 tys. pracowników oświaty – wyliczył.

Zobacz także

- Oczywiście za całą sytuację epidemiczną ponosi odpowiedzialność rząd, ale my w samorządach robimy wszystko, co możemy, żeby zabezpieczyć warszawianki i warszawiaków oraz przez cały czas koordynujemy swoje działania z innymi miastami i miasteczkami w Polsce – powiedział Trzaskowski.

RadioZET.pl/PAP