Zamknij

Wielka akcja policji. Zlikwidowano wytwórnię narkotyków

05.10.2020 09:39
Wytwórnia narkotyków
fot. KSP

Szczytniki (powiat płoński). Policjanci zlikwidowali wytwórnię narkotyków działającą na terenie województwa mazowieckiego. Podejrzanym udaremniono produkcję mefedronu o czarnorynkowej wartości ok. 4 mln zł. W tej sprawie mundurowi aresztowali dwóch mężczyzn.

Prokuratura Rejonowa w Płońsku zatrzymanym mężczyznom w wieku 28 i 30 lat postawiła zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowej — przekazała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Katarzyna Kucharska. Podejrzanym grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

Szczytniki. Policja zlikwidowała fabrykę narkotyków

Sąd Rejonowy w Płońsku wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres trzech miesięcy. Na poczet przyszłych kar, zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości 190 tys. złotych. Linię do produkcji narkotyków śledczy odkryli na terenie jednej z posesji w miejscowości Szczytniki (pow. płoński). Funkcjonariusze znaleźli tam urządzenia i odczynniki chemiczne, które służą do wytwarzania mefedronu.

Zabezpieczono m.in. około 73,5 litra mefedronu w płynie oraz około 4 kg mefedronu w postaci kryształków, a także 114 litrów prekursorów do produkcji narkotyków. Z substancji tych można było uzyskać około 80 tys. porcji handlowych o czarnorynkowej wartości około 4 mln zł

Katarzyna Kucharska, KWP Radom

Rzeczniczka prasowa dodała także, że 28- i 30-latek, gdy ujrzeli mundurowych, próbowali zniszczyć linię produkcyjną, a następnie uciec. Policjanci jednak ich zatrzymali. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze z mazowieckiej i stołecznej policji. Byli wspierani przez przewodników z psami z Krajowej Administracji Skarbowej.

271-89883
fot. KSP
271-89889
fot. KSP

RadioZET.pl/PAP