Zamknij

Warszawa. Szkoła na Bemowie zamknięta z powodu koronawirusa

10.03.2020 16:29
koronawirus
fot. JAKUB WOSIK/REPORTER

Szkoła Podstawowa nr 150 przy ulicy Thommeego na Boernerowie została zamknięta. Powodem jest podejrzenie koronawirusa u jednego z rodziców dzieci, które tam uczęszczają.

Do momentu potwierdzenia testów placówka będzie zamknięta. Teraz jest dezynfekowana. Informację tę potwierdził prezydent Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Ratusz ws. zamknięcia szkół w Warszawie

Prezydent podkreślił, że na razie nie ma decyzji dotyczących zamknięcia wszystkich szkół w Warszawie, natomiast w wyjątkowych sytuacjach szkoły reagują zgodnie z zaleceniami rządu.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy poinformował, że zwrócił się do wojewody z pismem, "żeby rozważyć sytuację ewentualnego zamknięcia placówek szkolnych w Warszawie i w woj. mazowieckim".

To są działania wyjątkowe, ekstraordynaryjne i one wymagają decyzji rządu. My możemy tutaj rekomendować pewne zachowania, natomiast zależy nam na tym, żeby decyzja była podjęta we właściwym momencie po konsultacjach i na wniosek uprawnionych inspektoratów rządowych

- powiedział.

Zobacz także

Dodał, że "jeżeli decyzja zostanie podjęta w całym kraju ta sama, wtedy unikniemy różnic w traktowaniu różnych regionów".

We wtorek rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że Warszawa na razie nie zamyka szkół. Na Mazowszu w związku z koronawirusem wstrzymano za to wycieczki szkolne i odwołano wymiany zagraniczne wśród uczniówPrzerwano także rekolekcje w Wilanowie

Jak dodała Gałecka, miasto w szczególny sposób postanowiło zadbać o seniorów, którzy są wyjątkowo podatni na koronawirusa.

Tutaj podejmowane są różnego rodzaju działania, m.in. w Centrum Alzheimera

- wskazała.

W ośrodku wprowadzono regularną dezynfekcję klamek, przebywającym tam seniorom udostępniono środki antyseptyczne i zabezpieczono produkty żywnościowe na ponad miesiąc. 

W woj. mazowieckim do tej pory odnotowano trzy przypadki zakażenia wirusem COVID-19, w całej Polsce jest ich 20. 

Zobacz także

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu

Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]

Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/PAP