Zamknij

Koronawirus. Wyciekły pierwsze zdjęcia sal szpitalnych ze Stadionu Narodowego

22.10.2020 09:52
Szpital polowy na Stadionie Narodowym
fot. East News/Piotr Molecki

Koronawirus. Szpital polowy na Stadionie Narodowym ma powstać jeszcze w tym tygodniu. Placówka będzie przeznaczona do leczenia pacjentów z Covid-19. W sieci pojawiły się wizualizacje pierwszego szpitala tymczasowego — opublikował je Błażej Poboży, wiceminister MSWiA. 

Wciąż trwają prace na Stadionie Narodowym, który ma zostać przekształcony w pierwszy tymczasowy szpital do walki z Covid-19. Plan prac podzielony jest na trzy etapy — pierwszy zakłada dostępność 300 łóżek, drugi kolejnych 500. A Trzeci, gdy sytuacja epidemiczna ma się pogorszyć — liczba miejsc ma być zwiększona do 1000. W mediach społecznościowych Błażej Poboży opublikował wizualizacje szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

Koronawirus. Budowa szpitala polowego na Stadionie Narodowym

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Polsce. Ministerstwo Zdrowia odnotowuje coraz to więcej przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z tym premier Mateusz Morawiecki w sobotę poinformował o planach budowy szpitali tymczasowych w miastach wojewódzkich. Pierwsza taka placówka budowana jest na Stadionie Narodowym.

Zobacz także

Aktualnie trwa przekształcanie sal konferencyjnych stadionu na oddziały szpitalne. Zwożony jest potrzebny sprzęt medyczny, a także budowa specjalnej śluzy. Rząd na ten cel ma wydać miliony złotych. "Koszt urządzenia szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym wyniesie kilkanaście milionów złotych" – przekazał podczas środowej konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

W środę w mediach społecznościowych Błażej Poboży wiceminister MSWiA opublikował zdjęcia łóżek szpitalnych z PGE Narodowego. Polityk przekazał także, że nad pracami na Stadionie Narodowym kieruje zespół Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, który podlega MSWiA.

RadioZET.pl

C