Zamknij

11 osób zarażonych SARS-CoV-2 w szpitalu w Nowym Mieście. Placówka nadal działa

19.03.2020 11:55
Koronawirus w Polsce
fot. Shutterstock

W środę w szpitalu w Nowym mieście nad Pilicą (województwo mazowieckie) stwierdzono 11 przypadków zarażenia koronawirusem wśród personelu. Placówka medyczna nadal działa. W czwartek udało się zapewnić obsadę lekarzy i pielęgniarek. Szpital nadal czeka na wyniki badań 60 osób, które mogły zostać zarażone SARS-CoV-2.

Nadal działa szpital w Nowym Mieście nad Pilicą, w którym w środę potwierdzono 11 przypadków zarażeń koronawirusa wśród personelu.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jak informuje PAP, najtrudniejsza sytuacja jest na oddziale chirurgicznym i wewnętrznym. To właśnie tam pracowali zarażeni. "Na ten moment jest zapewniona obsada; na każdym z oddziałów jest lekarz i pielęgniarki" – powiedział starosta grójecki, Krzysztof Ambroziak. Dodał on jeszcze, że około 60 osób z personelu, obsługi szpitala i pacjentów, którzy mieli styczność z zarażonymi, czekają na wyniki badań. "Może się więc okazać, że zarażonych będzie więcej" – dodał starosta.

Zobacz także

Osoby, u których istnieje podejrzenie zakażenia wirusem z Wuhan, zostały odsunięte od pracy. Zostały objęte kwarantanną, a oddziały, w których pracowały, zostały poddane dezynfekcji.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP